Mgr. Petra Múdra, rod. Šúleková

- narodila sa v Ružomberku, kde prežila prvých päť rokov, kým sa s rodinou presťahovali do Spišských Vlách. Prvé výtvarné úspechy zažívala už v materskej škole keď vyhrala prvú výtvarnú súťaž na tému: Rozprávka o baletke a vojakovi bez jednej nohy. Pre rozvíjanie svojho talentu sa po skončení základnej školy rozhodla študovať na Združenej strednej umeleckej škole v Kežmarku. Prvýkrát verejne vystavovala v Kežmarku v roku 2002. Išlo o výstavu maturitných prác, kde jej dielo patrilo medzi najlepšie. Výtvarné umenie ďalej študovala na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. V roku 2004 sa zúčastnila fotografickej výstavy, na ktorej získala zvláštne ocenenie ružomberskými fotografmi v téme: Portrét. Výstavu fotografií na Mestskom úrade v Ružomberku a Liptovskom múzeu v Ružomberku uskutočnila aj v roku 2008. Od roku 2008 pracuje ako vedúca výtvarného odboru na ZUŠ sv. Jána Krstiteľa v Spišských Vlachoch. Popri pedagogickej činnosti sa naďalej venuje i vlastnej tvorbe, zvlášť fotografii a grafike. Za grafiku v roku 2012 získala prvú cenu v najstaršej a najprestížnejšej súťaži v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby na Slovensku s názvom Villa Nova – Výtvarné spektrum. Táto jej práca postúpila na krajskú súťaž Košická paleta 2012, kde vo svojej kategórii opäť vyhrala.